30 Zabaw na Rozpoczęcie Lekcji Wf-u | 30 Zabaw Ożywiających na WF

 

Berek!

Według mnie to fantastyczna zabawa ożywiająca w sam raz na rozpoczęcie lekcji wf-u.

 

Stworzyłam zbiór zabaw ożywiających na dobre rozpoczęcie lekcji wf – zawiera aż 30 berków.

 

Daj znać, które berki były na Twoich lekcjach wf-u.

 

Zbiór #30 Berków

ZABAWY OŻYWIAJĄCE

ZABAWY NA POCZĄTEK WF-U

 

1. Czwarty berek dzieli

Czwarty Berek Dzieli

 

2. Berek Kibelek

Wyznaczona osoba jest berkiem. Złapana osoba klęka na kolano i podnosi rękę w górę. Aby uratować złapanego (która będzie mogła po „uwolnieniu” dołączyć do uciekającej grupy), trzeba usiąść mu na kolano i opuścić rękę w dół.

 

3. Berek Leżący

Berek leżący | Gry i zabawy ruchowe

 

4. Berek ranny

Berek łapie uciekające osoby. Jeśli berek dotknie kogoś np. w rękę, wówczas ta osoba staje się berkiem, który jest „zraniony” – w tym wypadku w rękę (trzeba złapać się w miejsce, w które zostało się dotkniętym przez poprzedniego berka). W tej zabawie nie ma ratunku – jeśli ktoś już nie jest berkiem, to i tak trzyma się w „zranione” miejsca.

 

5. Berek losowany 

Berek Losowany

 

 

6. Berek Raczek

Berek Raczek

 

 

7. Berek drabiniarz

Berek Drabiniarz

 

8. Berek banan

Złapana osoba staje na baczność i podnosi ręce w górę łącząc je nad głową. Złapana osoba może wrócić do zabawy, jeśli inny uczestnik zabawy podbiegnie do niej i opuści jej ręce w dół (obieranie banana)

 

9. Berek ze zmianą

Berek ze zmianą | Gry i zabawy | Gry i zabawy ruchowe dla dzieci

 

10. Berek ratuj

W tym berku potrzebujemy piłki. Berek łapie osobę, która trzyma piłkę. Uciekający widząc zbliżającego się berka woła „ratuj” i podaje piłkę do kolegi/koleżanki, którzy chcą go ratować. Jeśli berek dotknie piłki, wówczas zmienia się z osobą, która straciła piłkę.

 

11. Berek most

Złapana osoba przez berka wykonuje most (podpór tyłem). Aby złapana osoba powróciła do zabawy, trzeba przejść pod „mostem”.

 

20 zabaw na koniec lekcji wf-u | Uspokojenie organizmu po wysiłku cz.1

 

12. Berek gwieździsty

Cztery, albo więcej rzędów – tworzących gwiazdę. Opis tego berka znajdziesz w tym wpisie.

Wycieczka rowerowa | Wycieczka rowerowa w szkole | Konspekt wycieczki rowerowej

 

13. Berek Agent

Tego berka jakiś czas temu poleciła mi Ania. Ustawiamy klasę w szeregu tyłem do Nauczyciela, muszą zasłonić oczy dłońmi. Raz w plecy klepiemy berka, dwa razy agenta. Zadanie berka złapać jak największą ilość osób. Złapany kuca w miejscu dotknięci przez berka. Agent może „uwolnić” złapanego dotykając go w ramię. Agent musi tak działać żeby barek nie zorientował się kto ratuje.”

 

14. Berek pizza 

Tego berka natomiast polecił mi Mikołaj. „Potrzebne tylko jeżyki, które pełnią rolę pizzy, berek to kelner z pizza, jeśli kogoś złapie przekazuje pizze (np. jeżyk)”

 

15. Berek cukierek

Złapana osoba kładzie się na podłodze, np. na plecach. Aby złapana osoba wróciła do zabawy, trzeba przeturlać ją na drugą stronę, np. na brzuch.

 

40 ćwiczeń na koniec lekcji wf-u | Uspokojenie organizmu po wysiłku cz.2

16. Berek Żuraw

Uciekający może uchronić się przed berkiem udając żurawia. Trzeba stanąć na jednej nodze. Druga noga jest zgięta w kolanie. Żuraw musi się pod tą zgiętą nogą chwycić dłonią za nos.

 

17. Berek Bocian

Zabawa jest niemal identyczna jak berek żuraw. Dzieci naśladują bociana, gdy zbliża się do nich berek. Stają na jednej nodze i udają dziób rękoma, które są wyprostowane i klaszczą.

 

18. Berek grupowy/fala/sieć

Złapana osoba przez berka dołącza do niego chwytając go za rękę. Uczniowie tworzą „falę”/”sieć”, która łapie pozostałych uczestników zabawy.

 

19. Berek drzewko

Złapana osoba podnosi ręce szeroko w górę. Aby złapana osoba powróciła do zabawy, trzeba podbiec do niej i przybić z nią „piątkę”.

 

20. Berek po liniach

Berek po Liniach

 

21. Dzień i noc

Dzień i Noc | Zabawa Rozwijająca Szybkość

 

 

22. Berek duży most

Berek w dwójkach. Złapana para podnosi ręce w górę (dwójka trzyma się za jedną dłoń). Para wraca do zabawy, gdy inna dwójka przejdzie pod ich rękoma (które tworzą duży most).

 

23. Berek skaner

Złapana osoba przez berka zatrzymuje się w miejscu. Aby ją uwolnić dwie osoby podchodzą do niej, chwytają się za ręce i od góry opuszczają złączone ręce w dół „skanują” złapanego.

 

24. Papier-kamień-nożyce

Zabawa w dwójkach. Kto przegra zabawę „kamień-papier-nożyce” staje się berkiem, kto wygra – ucieka.

 

25. Czarny lud

Czarny Lud | Zabawa ożywiająca

 

26. Berek stój

Potrzebna miękka piłka. Uczestnicy zabawy biegają po wyznaczonym terenie. Kiedy berek zawoła „stój” wszyscy stają na baczność. Berek próbuje trafić w jedną osobę (nie po głowie). Jeśli kogoś trafi, wówczas ta osoba staje się berkiem.

 

 

 

27. Berek HOPEK

Opis zabawy jest pod nr. 3

Mocowanie i szybkość | Zabawy kształtujące siłę i szybkość | 5 zabaw szybkościowych + 15 zabaw siłowych (z mocowaniem)

 

28/29/30. Berek Mikołaj  #1, #2, #3

Berek Mikołaj x3

 

.

i…który Berek najlepszy?

 

.

2 komentarze
  1. Bardzo często korzystam z Pani pomysłów na lekcje i chciałam baaardzo za nie podziękować. Moje dzieci po prostu uwielbiają wf i to duża zasługa Pani 🙂

    1. O kurczę!!! Dziękuję! Aleee mi miłooo bardzo się cieszę, że korzystasz z bloga, i że dzieci, które uczysz tak bardzo lubią wf i jest w tym odrobinka mojej zasługi, bo główne są Twoje (pozwolę sobie mówić do Ciebie na „Ty” i proszę również mów mi po imieniu ). To Ty prowadzisz lekcje, poszukujesz nowye zabawy i ćwiczenia. Chce Ci się..i to się liczy i ceni brawo! Tak trzymaj jeszcze raz dziękuję za tak miłe słowa, jest to dla mnie ogromna motywacja do dalszego działania

Leave a Reply

Your email address will not be published.