Cztery Zabawy w Wodzie

.

.

Będąc na basenie, albo nad jakąkolwiek inną wodą nie musisz tylko i wyłącznie pluskać się z grupą dzieci.

Możesz zaproponować im fajne zabawy, które sprawią mnóstwo frajdy, a przede wszystkim pojawi się u nich uśmiech i radość.

.

basen (2)

.

Również podczas lekcji pływania nie zapominaj o zabawie. Zawsze przed wejściem do wody przypomnij o zasadach bezpiecznej kąpieli zarówno na basenie, jak i nad jeziorem, czy morzem…W końcu – bezpieczeństwo jest najważniejsze!

.

Przeglądając moje notatki ze studiów, wybrałam cztery zabawy, które możesz wykorzystać jako zabawy ożywiające przed lekcją na basenie lub po prostu jako zwykłe zabawy w wodzie.

.

basen (3)

.

Cztery Zabawy w Wodzie

.

#1 BEREK Z DESKĄ

Trzy osoby posiadają deskę (lub inny przybór pływacki). Są to tzw. berki. Ich zadaniem jest złapanie pozostałych uczestników zabawy. Dotknięcie deską przez berka oznacza przekazanie jej złapanej osobie. Następuje zmiana berka.

.

#2 ZWIADOWCY

Uczestnicy zabawy zamieniają się w zwiadowców. Tutaj przydałaby się jakaś ciekawa historia opowiedziana przez prowadzącego. Wszyscy uczestnicy zabawy poruszają się w różnych kierunkach, wykonując ruchy bardzo cicho.

.

#3 MASZERUJĘ JAK

 Uczestnicy maszerują w różnych kierunkach i naśladują prowadzącego, który wydaje różne komendy, np. baletnica, ptak, kierowca, czapla, słoń, piłkarz, bocian, żaba, siedmiomilowe buty. Wszystkie osoby wykonują odpowiednie ruchy w wodzie.

.

#4 SPŁOSZONE MEWY

Wszystkie osoby biorące udział w zabawie poruszają się w różnych kierunkach. Na hasło lub sygnał prowadzącego uczestnicy muszą jak najszybciej dotrzeć do wyznaczonego miejsca. 

Możesz zrobić dodatkowe warianty, np. kto ostatni dobiegnie – robi dodatkowe zadanie (np. kilka podskoków), albo kto dobiegnie ostatni – odpada z zabawy i dopinguje resztę uczestników.

.

basen

.

Pamiętaj, żeby takie zabawy stosować w płytszej wodzie (tak żeby dzieciaki czuły ląd).

Zabawy w wodzie mają świetny wpływ na przebieg zajęć. Integrują grupę, ale przede wszystkim jest to jeden z pierwszych kroków do pozbycia się lęku przed wodą.

.

Która zabawa spodobała Ci się najbardziej?

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.