Jak aktywnie spędzić czas na plaży? | Aktywny wypoczynek na plaży | Zabawy na plaży

.

.

Na plaży nie musimy tylko leżeć i opalać się. Możemy również w sposób aktywny spędzić czas nad morzem. Przedstawię Ci dzisiaj 15 aktywności na plaży….

Aktywny wypoczynek? Czemu nie?

To wspaniała zabawa i ćwiczenie. W końcu dużo trudniej poruszać się po piasku. Zachęcam Ciebie do ruszenia się…

Jak aktywnie spędzić czas na plaży? Oto 15 przykładów.

 

15 aktywności na plaży

1. Plażówka

Jest na pierwszym miejscu na mojej liści, ponieważ sama nie raz grałam w tą fantastyczną grę i muszę przyznać, że baaardzo ją lubię.

A jak fajnie rzucać się na piach w obronie 😀 Na plaży możesz zagrać przez siatkę oraz poodbijać sobie piłkę w kole, albo w parze. Możecie liczyć swoje rekordy 😉

O przepisach plażówki możesz dowiedzieć się TUTAJ.

 

2. Beach soccer, czyli piłka nożna plażowa

Beach soccer to nic innego jak piłka nożna na plaży. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny, składająca się z 4 zawodników w polu oraz bramkarza. Mecz trwa 36 minut. Składa się z 3 tercji po 12 minut. To są podstawowe informacje o piłce nożnej plażowej.

Poza tym, najczęściej chłopcy lubią po prostu kopać do siebie, czy żonglować piłką.

 

3. Plażowa piłka ręczna

Co raz większą popularnością cieszy się piłka ręczna na plaży. Jak wygląda ta gra? Drużyna składa się z 3 zawodników i bramkarza. Mecz, podobnie jak w halowej piłce ręcznej, trwa dwie połowy, ale w tym wypadku po 10 minut.

Zwykła bramka punktowana jest 1 punktem, zaś tzw. spektakularna to 2 punkty. Warto też zaznaczyć, że mecz wygrywa się zdobywając punkty meczowe. Za wygranie połowy meczu otrzymuje się 1 punkt meczowy.

Dogrywka odbywa się w systemie „shoot-out” (czyli rzut na bramkę, zawodnik jest sam na sam z bramkarzem).

Kto nie lubi porzucać sobie czymkolwiek… 😉

 

4. Ringo

Ringo to inaczej pierścień i koło. Najkrócej jak tylko się da. W tej grze chodzi o to, by rzucane gumowe kółko upadło na polu przeciwnika.

Gra toczy się do 15 punktów. Na plaży jednak najczęściej ringo rzucamy w niewielkiej grupce albo w parze.

 

5. Frisbee

Frisbee to taki latający dysk. Lata on dzięki wytwarzanej sile nośnej przez różnicę ciśnienia nad oraz pod dyskiem. Lot jest stabilizowany przez ruch obrotowy. Zabawa ta polega na rzutach i chwytach frisbee.

 

6. Badminton

Za pomocą rakietki trzeba przebijać lotkę na drugą stronę siatki. Na plaży rzadko kiedy ktoś gra przez siatkę. Zwyczajnie, rekreacyjnie bierze się rakietkę i odbija jak najdłużej z partnerem.

 

7. Jogging

Bieg po piasku, najlepiej brzegiem morza. Wiele osób biega, ludzie wstają rano i rozpoczynają dzień joggingiem. Cudne uczucie.

Bieg po plaży nie jest łatwy. Na pewno bardziej się zmęczysz, niż po bieganiu na równym terenie. Twoje mięśnie pracują bardzo ciężko. Ale wspaniałe widoki oraz szalejące endorfiny rekompensują tą ciężką pracę.

 

  • O bieganiu po plaży możesz przeczytać na blogu Twoje Zwycięstwo, znajdziesz tam porady właśnie na ten temat, łap link!

 >>> https://twojezwyciestwo.wordpress.com/2016/07/20/bieganie-po-plazy/ <<<

 

8. Spacer

Już zwykły spacer brzegiem morza jest aktywnością fizyczną. A jeszcze w miłym towarzystwie…rewelacyjny sposób spędzania czasu na plaży.

 

9. Fitness / Zumba

Coraz częściej na plażach organizowane są różne aktywności, m.in. fitness, czy zumba.

Korzystajcie z takich zajęć. Nie dość, że to wspaniała zabawa, to jeszcze masa spalonych kalorii.

 

10. Joga

Joga o wschodzie lub zachodzie słońca. Brzmi świetnie! Harmonia ciała i duszy gwarantowane. Mówi się, że joga jest dla każdego.

Racja! Joga wspaniale działa na kręgosłup, rozciąga mięśnie i wzmacnia je (praktycznie całe ciało pracuje). Szum morza i śpiew ptaków stwarza piękną aurę, która relaksuje.

 

11. Piłka dmuchana

Nie można było jej pominąć. Uwielbiają ją dzieci i dorośli. Jest lekka i dobrze się nią odbija. Nie zrobi nikomu krzywdy. Można nią odbijać na piasku, ale i wziąć do wody.

 

12. Catch ball

W tej grze występują dwie tarcze, które są pokryte rzepem oraz odpowiednia piłka. Zabawa polega na tym by rzucić piłkę i złapać ją tarczą.

 

13. Budowle z piasku

Również zabawa nie tylko dla najmłodszych. Z piasku można wyczarować wspaniałe budowle.

By zbudować coś fajnego, trzeba spędzić nad tym trochę czasu. Wstajemy, chodzimy, kucamy, klękamy. Wykonujemy różne pozycje. Dwa w jednym. Zabawa i ćwiczenie swoich mięśni.

 

14. Gry i zabawy / Wyścigi

Gry i zabawy na plaży to fantastyczna forma aktywności, szczególnie dla grup kolonijnych. Wyścigi sprawdzają się wyśmienicie.

Sama sprawdziłam podczas mojego ostatniego (lipcowego) wyjazdu  dziećmi na kolonie letnie. Dzieci (i młodzież) naprawdę fajnie się bawiły.

Wyścigi mogą być w rzędach, albo w kole. Gry i zabawy znajdziesz TUTAJ, być może uda Ci się coś przełożyć na piaszczysty teren. A TU możesz znaleźć bardzo łatwą zabawę na plażę.

 

15. Nordic Walking

Nordic Walking to od dobrych kilku lat sposób na aktywność fizyczną. Szczególnie upodobała sobie ten sport grupa seniorów.

Ale pamiętajmy, że chodzenie z kijami jest dla każdego. Dobrze, by przed wyruszeniem w trasę zwrócić uwagę na poprawność. Jest mnóstwo filmików instruktażowych w Internecie. Ruchy będą na pewno bardziej efektywne.

 

A jaki jest Twój ulubiony sposób spędzania czasu na plaży w sposób aktywny? Ja najbardziej lubię plażówkę. Podziel się w komentarzu swoimi przemyśleniami. Komentarze sprawiają mi dużo radości i motywują mnie do pisania, zatem śmiało komentuj i pisz 😉 😉 😉

 

Pozdrawiam,

Pestka 🙂

 

17 komentarzy
  1. fajne pomysły, ale na pewno nie dla polskiego morza – brak miejsca. chociaż i tak nie lubię plażingu, wolę zwiedzać, chociaż pamiętam kiedyś graliśmy w beach ping pong nad Adriatykiem i było super 🙂

    1. Brzmi świetnie…Adriatyk…beach ping pong… :)))) Propozycje są jak najbardziej i nad polskie morze…i nad każde inne 😉 😉 😉 (ps. jak dla mnie w Polsce też można znaleźć miejsce na aktywności, jeśli nie w czasie dnia (w godzinach rannych), to może po południu, albo wieczorem (?)) 😉

    1. To celowe. ponieważ chciałam przedstawić aktywności tylko i wyłącznie na plaży 🙂 Myślę, że aktywności w wodzie też się kiedyś pojawią 🙂

  2. Chyba na dzikiej plaży Bo te publiczne ro9dacy pozajmowali parawanami A niechby tak piłka wpadła za parawan Wojna gotowa

    1. Parawany mnie strasznie wkurzają…ale…wydaje mi się, że dzieje się tak głównie w miastach znajdujących się nad morzem. W lipcu byłam w małej miejscowości i parawanów było bardzo mało…i bawić się można było 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.