GRAND PRIX POLSKI W TAŃCU TOWARZYSKIM

.

.

Achhh!

Cóż to był za wieczór….

.

W miniony weekend miałam przyjemność być na Grand Prix Polski w Tańcu Towarzyskim.

Prowadzącą była Pani Iwona Pavlović – o jej prowadzeniu napiszę kilka słów później…

.

Jak wygląda taki Turniej?

Pierwszy raz byłam na tego typu Turnieju. Wszystko zaczęło się o 18:00. Był to główny Turniej, w którym udział brały już najlepsze pary.

Ale kategorii wiekowych było kilka – 14-15 lat, 16-18 lat i dorośli. Dzieciaczki też miały swój moment, ale niestety nie mogłam być na ich występach.

.

Uwierz, to nie jest żaden „Taniec z Gwiazdami”.

W pierwszych etapach jest wiele par na parkiecie. W tym przypadku było na parkiecie akurat 12 par. Często było też kilka grup w danej kategorii. 

Do finału przechodziło 6 par.

.

.

Pary taneczne muszą być bardzo uważne, ponieważ czasami dochodzi do zderzeń z inną parą. Szczególne zadanie ma tutaj partner. Ile razy widziałam jak para musiała się zatrzymać i wejść w rytm, bo ktoś akurat zbliżył się do nich za bardzo.

Zdarzył się też niestety upadek, który wyglądał dość groźnie, ale na szczęście parze nic się nie stało i mogli brać udział dalej w Turnieju.

Byli też goście specjalni, którzy uświetnili Galę.

.

.

Stroje

Stroje – w szczególności tancerek, zrobiły na mnie ogromne wrażenie! Kolorowe, błyszczące – po prostu piękne!

A do tego te fryzury i makijaże! Wow!

.

.

Tańce

Miałam okazję zobaczyć praktycznie wszystkie tańce towarzyskie. Standardowe – Tango, Walc Wiedeński, Foxtrot i Quickstep oraz Latynoamerykańskie – Rumba, Samba, Cha-Cha, Pasodoble i Jive.

Najbardziej podobały mi się energiczne tańce latynoamerykańskie – Był czad! Była moc! Był uśmiech i radość!

.

.

Sędziowie

Podziwiam Sędziów! Ja dostawałam oczopląsu. Tyle wspaniałych par! Miałam swoich faworytów – kilka par znalazło się w finale i zajęło wysokie miejsce. Jednak żaden mój faworyt nie wygrał.

.

Turniej

Na zakończenie odbyła się dekoracja i wyłonienie zwycięzców.

Turniej zakończył się po 23:00.

Przebiegał bardzo płynnie. Nie można było się nudzić. O to zadbała…

.

Prowadząca – p. Iwona Pavlović

Chyba nie muszę nikomu przedstawiać tej Pani, prawda? Fenomenalna tancerka i sędzia. Występuje również w „Tańcu z Gwiazdami” jako sędzia.

.

.

Pani Iwona oczarowała mnie i całą publiczność. Prowadziła Turniej bardzo dobrze. Opowiadała ciekawe historie o tańcach i różne anegdoty. Wprowadzała nas w taneczny świat.

Zachęcała do zabawy. Kilka razy publiczność wstawała i dodawała jeszcze większej energii parom turniejowym.

.

.

Pani Iwona zaproponowała również, że w finałach Pasodoble będziemy śpiewać na koniec „Oooo-LE!”

Muszę przyznać, że daliśmy radę. Było naprawdę głośne „Ooooo-LE!”

.

Pani Iwona wspomniała również o p. Beacie Tyszkiewicz, która niestety w tej edycji „Tańca z Gwiazdami” nie bierze udziału. Widać było, że pani Iwonie bardzo brakuje koleżanki z planu polsatowskiego show.

Cała hala wydała gromkie brawa dla p. Beaty, zaś p. Iwona powiedziała, że przekaże jej nasze pozdrowienia. To bardzo miłe z jej strony.

.

Cieszę się, bo miałam okazję kilka razy chwilkę porozmawiać z p. Iwoną. Podeszła do stolika, przy którym siedziałam. Widać było, że jest bardzo zaangażowana, profesjonalna, ale przy tym baaaardzo miła i sympatyczna.

Nikomu nie odmawiała zrobienia wspólnego zdjęcia, czy autografu.

.

.

Jeśli chodzi o nasze krótkie rozmowy…

Rozmówka #1

Zadałam p. Iwonie pytanie odnośnie tego, że pary na siebie wpadają i to jest najgorsze, bo zostają wybici z rytmu i układu. Pani Iwona odpowiedziała, że nie ma to wpływu na ocenę sędziów, podobnie jest z upadkami.

Rozmówka #2

Spytałam też p. Iwony, czy ma swojego faworyta w tej edycji „Tańca”. Pani Iwona szybciutko powiedziała, że nieeeeee…nie ma żadnego faworyta.

Rozmówka #3

Pani Iwona zauważyła, jak ważne są detale w tańcach i strojach. Pokazała mi, że pod butami jednej z tancerek są malutkie kamyki ozdobne.

.

.

Cieszę się, bo p. Iwona odpowiedziała na moje pytania również na forum zwracając się w moją stronę. To było bardzo fajne.

.

Jestem wprost zachwycona Turniejem Tańca Towarzyskiego!

Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miała okazję podziwiać tak profesjonalnych tancerzy!

.

Kto miał okazję być na tego typu Turnieju Tańca Towarzyskiego?

.

.

Irmina

.

.

 

.

.

2 komentarze
  1. Wszystko odbywa się na żywo, więc i błędy się zdarzają. Świtła, mnóstwo ludzie, presja czasu. Nieważne, taniec to też sztuka pozwalająca siebie wyrazić.

Leave a Reply

Your email address will not be published.