Ciekawe ćwiczenie nie tylko na brzuch | mountain climbers na skos

Chciałabym Ci zaprezentować świetne ćwiczenie, coś w rodzaju Mountain Climbers. Ale zaraz, zaraz…to nie będzie zwykłe Mountain Climbers…tylko…na skos.

 

Ćwiczenia w podporze są wprost rewelacyjne. Polecam je każdemu. Pracuje tak naprawdę całe ciało w jednym czasie. Czy to nie cudowne? Możesz to ćwiczenie wykonać wszędzie.

Zobacz, ja je zrobiłam na kawałku trawy na działce, ale Ty możesz je wykonać w domu, w parku, czy gdziekolwiek Ci się tylko spodoba. Poznanie tego ćwiczenia nie zajmie Ci dłużej niż obejrzenie 2 reklam w telewizji…więc do sedna 😉

Poćwicz razem ze mną…JUŻ TERAZ 🙂 Tak, tak…właśnie to jest dobry moment! 🙂

 

Jakie kształtujesz cechy motoryczne

Nie tylko wzmacniasz mięśnie brzucha, ale także mięśnie ramion, plecy, pośladki i w końcu nogi – uda i łydki. Czyli praktycznie całe ciało pracuje. Kształtujesz również wytrzymałość, szybkość, zwinność i siłę. Oczywiście możesz to ćwiczenie wykonywać też wolniej, ale fajnie poczuć wszystkie mięśnie i nieco przyspieszyć.

Kolaże

Zaczynamy ćwiczyć już teraz!

Przyjmij pozycję wyjściową, tzn. wykonaj podpór przodem na całych dłoniach. Ręce wyprostowuj w łokciach. Spróbuj umieścić dłonie pod barkami. Jest to tzw. plank, czyli deska. Pisałam już o tym kiedyś tutaj –

 

http://sporttopestka.pl/cwiczenie-tygodnia-deska-plank/.

 

Twoje ciało najlepiej żeby było napięte i w jednej linii. Ręce rozstawione są na szerokość barków. Ok. Przyciągnij prawe kolano do lewej ręki (łokcia), następnie powróć do pozycji wyjściowej, zmień nogę i wykonaj to samo – czyli przyciągnij lewe kolano do prawej ręki (łokcia). Oddychaj miarowo.

 

Ćwiczenie Mountain Climbers na skos – krok po kroku i w pigułce

 1. PW – podpór przodem na całych dłoniach
 2. Ruch – Przyciągnięcie prawego kolana do lewej ręki i odwrotnie
 3. Wykonaj 3 serie po 15 (na każdą nogę).
 4. Po każdej serii masz 10 sekund na odpoczynek.

 

post 27.081

Zapraszam na pestkowego facebooka —> Będzie mi miło, gdy klikniesz w „LUBIĘ TO!” ;))))

https://www.facebook.com/sporttopestka

 

Powodzenia,

Pestka 🙂

.

.

6 komentarzy
 1. Super efektywne ćwiczenie! Uwielbiam czytać Twojego bloga. Masz dużą wiedzę:-).
  Ja ostatnio mam coś z prawą ręką. Napięcie zginacza kciuka – trochę sztywnieje. Sporo pisania ręcznego i sporo pracy na klawiaturze swoje tez robi;-). Mam nadzieje, że go sobie nie doprawiłam podciąganiem,ale co tam. Życie jest zbyt krótkie i dopóki palec działa nie będę się nim przejmowała;-))
  Robię mobilizację uciskową i masaże!

  1. Dzięki wielkie za takie pochwały 😉 tym bardziej mi miło, że są one właśnie od Ciebie ;))) ojjj to rzeczywiście miałaś spooooro tego pisania…najlepiej wg mnie jeśli dałabyś mu trochę odsapnąć, żeby przypadkiem potem jeszcze bardziej się nie zbuntował 😛 A że uciskasz go i masujesz, to super! Na pewno to coś da 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.