Doskonalenie odbicia piłki oburącz sposobem dolnym – konspekt

Sprawdź propozycje ćwiczeń, które są zawarte w nowym konspekcie lekcji wychowania fizycznego z siatkówki. Temat na dziś to Doskonalenie odbicia piłki oburącz sposobem dolnym….Załączam kolejny konspekt dotyczący piłki siatkowej. Dzisiaj doskonalimy odbicie oburącz sposobem dolnym. Dobrze by było, wprowadzać coraz nowsze ćwiczenia, tak by uczniowie nie przestawali chcieć udoskonalać swoje umiejętności.

Połączyłam zabawę ożywiającą z rozgrzewką. Jest znany berek, ale i nowe zadania dodatkowe, które rozgrzewają i rozciągają mięśnie i stawy. Bardzo dobre rozwiązanie-przyjemne z pożytecznym 🙂 Sprawdzony patent, który sprawia wiele uśmiechu i radości.

Ok!

Zapraszam do konspektu i ćwiczeń! 🙂

Kliknij w poniższy link

Doskonalenie odbicia piłki oburącz sposobem dolnym – konspekt

Daj znać, czy Ci się podobały propozycje zawarte w konspekcie 🙂

 

6 komentarzy
  1. Dzięki Anja! 🙂 Ojjj nie wyobrażam sobie żeby chociaż trochę nie porozciągać się na lekcji WF-u, albo w ogóle ćwicząc..cokolwiek.

    Zresztą..sama wiesz jakie to ważne ;]

    Aktualnie wchodzi coraz więcej Programów, które mają na celu zachęcenie młodzieży do ćwiczenia na lekcjach wf-u i do podejmowania aktywności fizycznej poza szkołą…i oby przyniosły one korzyść na dłuższą metę :))

  2. Świetny konspekt ! Wspaniały blog;-). W ogóle teraz zmienia się już podejście do WF-u, dzięki takim pasjonatom jak Ty:-). Pamiętam lekcje wf z podstawówki. Nawet nie mieliśmy rozciągania!

  3. No niestety, jest wielu nauczycieli, którzy uwielbiają lekcje wf-u na tzw. gracie na macie, czyli macie piłkę i gracie! Owszem – gra jest bardzo ważna, w końcu czeka się na ten moment najbardziej, ale poprzez fajny wf naprawdę można jeszcze bardziej zachęcić dzieci i młodzież do aktywności fizycznej i poprawić technikę, poprzez którą gra będzie doskonalsza. Trzeba to dzieciom uświadomić 🙂 Wiemy, że pod względem ćwiczenia uczniów jest coraz gorzej. Trzeba urozmaicać i zachęcać 🙂 Pozdrawiam :)))

Leave a Reply

Your email address will not be published.