– poniżej 8 r.ż – 2 x 10 minut lub  2 x 15 minut

– młodziki i młodziczki                  – 2 x 10 minut (bez pzerwy)
– juniorzy i juniorki (młodsze)      – 2 x 10 minut (bez przerwy)
– juniorki i kobiety                         – 2 x 10 minut (bez przerwy)
– juniorzy i mężczyźni                  – 2 x 15 minut (bez przerwy)

Przerwa:
Czas przerwy między połowami wynosi – 10 minut.

Sędziowie główni decydują przerwanie czasu gry oraz jego wznowienie. Wyraźnie dają znak sędziom mierzącym czas, kiedy ten ma zatrzymać, a kiedy wznowić czas i ponownie uruchomić zegar/stoper. Na gwizdek głównego sędziego, gra zostaje wznowiona po danej przerwie.

W niżej wymienionych sytuacjach, czas gry jest zatrzymywany:
– podyktowanie rzutu karnego,
– podyktowanie rzutu sędziowskiego,
– zarządzenie przerwy dla drużyny,
– podyktowanie kary/usunięcia/dyskwalifikacji,
– podczas gwizdka/sygnału sekretarza, bądź sędziego mierzącego czas gry.

Oraz:
– piłka jest poza boiskiem, zaś sędziowie nie są w stanie jej zobaczyć,
– kibice lub inne/nie potrzebne przedmioty na boisku,
– piłka lub bramka są uszkodzone,
– występuje wilgoć/ woda na boisku,
– kiedy nastąpi kontuzja zawodnika,
– kiedy np. przy zmianie bramkarzy, czy wykonywaniu rzutu, zawodnik celowo zwleka z wykonaniem danej czynności,
– przy koniecznej konsultacji między sędziami, między sędzią mierzącym czas/sekretarzem,
– gdy podczas odbywanej kary przez gracza jednej z drużyn, następny zawodnik jest również wykluczony.

Jeżeli czas w pierwszej połowie jest wydłużony, to w drugiej połowie należy go skrócić.

Dogrywka
Nierozstrzygnięty wynik należy dograć. Dogrywka wynosi 2 x 5 minut, bez przerwy i ze zmianą stron. Dogrywkę należy rozpocząć po 5 – minutowej przerwie. Jeżeli dogrywka nie przyniosła zwycięzcy, trzeba zarządzić kolejną dogrywkę 2 x 5 minut.

Dopiero jeśli druga dogrywka nie wyłoni zwycięskiej drużyny, wówczas z reguły, wykonuje się rzuty karne – serie po 5 – aż do skutku. Kolejną serię wykonuje kolejnych pięciu graczy z jednej i drugiej drużyny.