Zmierz się! + PREZENT

.

.

Wiem, że waga jest dla Ciebie ważna. Ok, ja też od czasu do czasu lubię się zważyć. Nie zwracaj jednak na wagę swojej największej uwagi.

Zmierz się!

.

Dlaczego lepiej mierzyć się niż ważyć?

Mięśnie ważą. Tłuszcz waży. Jak wiesz, tłuszcz jest większy. Mięśnie natomiast są cięższe.

Podczas dnia spożywasz posiłki. Ważysz się w różnych ubraniach. Odchudzając się, najpierw tracisz sporo wody. Poza tym często ważysz się o różnych porach dnia.

Między innymi powyższe przykłady mają wpływ na Twoją wagę.

Waga mniej Ci powie na temat tego czy masz dużo tkanki tłuszczowej. Możesz dużo ważyć, a wyglądać jak milion dolarów, mieć piękne kształty i dużo mięśni.

.

Jak mierzyć obwody swojego ciała?

.

📏 WYSOKOŚĆ CIAŁA

Maksymalnie wyprostuj się. Nie zadzieraj głowy. Nie schylaj głowy. Patrz na wprost siebie. Użyj taśmy do pomiaru lub wagi z miarą.

.

📏 OBWÓD RAMIENIA

 • NAPIĘTY BICEPS – Zaciśnij pięść. Zegnij przedramię w stawie łokciowym. Pomiar następuje w największej wypukłości mięśnia dwugłowego ramienia.
 • BICEPS W SPOCZYNKU – Nie zdejmuj taśmy mierniczej po poprzednim pomiarze napiętego bicepsa. Wyprostuj rękę i rozluźnij mięśnie.

.

📏 OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ (ŚREDNI)

Zsumuj obwód klatki piersiowej we wdechu i wydechu i podzieli przez dwa.

 • WDECH – wykonaj maksymalny wdech i zmierz obwód klatki piersiowej.
 • WYDECH – Nie zdejmuj taśmy. Wykonaj maksymalny wydech i zmierz obwód klatki piersiowej.

.

📏 OBWÓD BIODER

Mierz się przystawiając taśmę mierniczą przez pośladki, w największym uwypukleniu.

.

📏 OBWÓD UDA

Stań równomiernie na obu nogach. Zmierz się pod fałdą pośladkową, w najszerszym miejscu.

.

📏 OBWÓD TALII

Zmierz się w najwęższym miejscu tułowia. Nieco powyżej pępka.

.

📏 OBWÓD W PASIE

Zmierz się około 1 cm poniżej pępka.

.

.

Jeśli chodzi o wagę, to jasne, zważ się. Dobrze mieć również w tym kierunku wiedzę. Waż się jednak sporadycznie. Nie przejmuj się nią. Lepiej dokonuj pomiarów wagi z rana, bieliźnie, bądź „lekkiej” koszulce.

Przede wszystkim musisz czuć się dobrze we własnej skórze.

.

Przygotowałam dla Ciebie KARTĘ Twoich POMIARÓW.

📌 Wydrukuj ją sobie.

📌 Zmierz się i uzupełnij.

📌 Wpisz datę – Miesiąc, dzień i rok.

📌 Wydrukuj sobie następną kartę pomiarów za miesiąc.

📌 Porównaj wyniki.

.

Myślę, że najlepiej żebyś się mierzyła co miesiąc. Jeśli chcesz to mierz się częściej. To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

.

KARTA POMIARÓW NR 1

Ok! (1)

.

KARTA POMIARÓW NR 2

Ok! (2)

.

PREZENT!!!!

.

🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

KARTA POMIARÓW W FORMACIE PDF.  – Wydrukuj ją!

🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷

Mierzyć się, czy ważyć? Co Ty sądzisz na ten temat?

Pestka

🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴

KLIKNIJ W LITERKĘ „f” – Miejmy ze sobą lepszy kontakt na facebooku 🙂 

Sport to Pestka (1)

.

.

46 komentarzy
 1. Zawsze uważałam że warto się mierzyć, przekonałam się o tym w momencie kiedy spodnie były luźniejsze a np waga stawała w miejscu 😉 oczywiście nie stosuję diet ale odżywiam się zdrowo 🙂

 2. Jeśli chodzi o mnie to ani się nie ważę ani nie mierzę. Nie dążę do określonego wyglądu swojej sylwetki. Po prostu staram się prowadzić zdrowy tryb życia i jestem zadowolona ze swojego ciała. Nie chcę postrzegać siebie w cyferkach, ale uważam, że dla osób, które mają nadwagę i są na etapie odchudzania mierzenie się będzie lepszą opcją niż ważenie się 🙂

 3. Fajne porady i ta karta pomiarów. Jedno mnie tylko zastanawia. Piszesz, że pas należy mierzyć poniżej pępka, a przecież pas jest nieco nad pępkiem.

 4. Ja wagę dawno odstawiłam. Szczególnie my – kobiety, nie możemy restrykcyjnie przyjmować do siebie wyniku jaki pokazuje waga. Nasza waga jest inna w różnych dniach cyklu. Najlepiej warzyć się 3 dnia cyklu – wtedy wynik będzie w miarę prawdziwy 😉 Ja pozostaję przy mierzeniu. Polecam też tzw. fałdomierz (kaliper);)

 5. Ja wagę dawno odstawiłam. Szczególnie my – kobiety, nie możemy restrykcyjnie przyjmować do siebie wyniku jaki pokazuje waga. Nasza waga jest inna w różnych dniach cyklu. Najlepiej warzyć się 3 dnia cyklu – wtedy wynik będzie w miarę prawdziwy 😉 Ja pozostaję przy mierzeniu. Polecam też tzw. fałdomierz (kaliper);)

 6. Już od dłuższego czasu wolę się mierzyć wiem, że waga nie odzwierciedla tego ile mamy tkanki tłuszczowej a ile mięśniowej mięśnie ważą zdecydowanie więcej 😀 Dzięki za karty z pewnością wydrukuje i sobie powieszę w widocznym miejscu <3

  1. Bardzo się cieszę, że skorzystasz z kart ❤ Tkankę tłuszczową najlepiej mierzyć fałdomierzem lub specjalną wagą, która wskazuje ilość tkanki tłuszczowej 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.