Wasze Berki

Niedawno na moim fanpage’u odbył się konkurs.

Zadaniem było wymyślenie lub napisanie znanego berka, ale…na pierwszą literę imienia osoby startującej w konkursie.

 

Sędziami byliście również Wy!

Głosowaliście na najciekawsze berki poprzez wciśnięcie „lubię to” pod danym berkiem.

 

Byłam pod wrażeniem Waszych berków. A odzew był naprawdę duży, z czego baaaardzo się cieszę 🙂

Sędziowie również nie zawiedli!

 

Finałowa walka między Ewą i Kamilem trwała do niemal ostatnich sekund.

 

Kamil zdobył najwięcej polubień swojego berka i zgarnął Niezbędnik Nauczyciela WF!

GRATULACJE!

 

Ale brawa i gratulacje należą się wszystkim startującym w konkursie.

 

Chcę podzielić się z Wami zwycięskimi berkami (cztery pierwsze miejsca z największą liczbą polubień oraz trzy moje wyróżnienia).

 

KONKURSOWE BERKI

 

WYRÓŻNIENIA

 

„Po klepnięciu przez berka osoba stoi w miejscu. Można ją przywrócić do zabawy poprzez przytulenie. Tego berka wymyśliłam ponieważ przytulenie przez kogoś wywołuje pozytywne emocje.🙂

/Monika Branas – wyróżnienie/

 

„Każdy uczeń ma piłkę i porusza się w dowolny sposób po sali. Berkami zostają uczniowie z piłkami z literą „M”. Zadaniem berka jest schwytanie pozostałych uczniów. Uczestnik zabawy dotknięty przez berka ma możliwość ochrony przed nim, jeżeli poda wyraz, który rozpoczyna się na literę „M”, np. mama. Czas na wypowiedzenie wyrazu to 5 sekund, a wypowiedziane wyrazy nie mogą się powtarzać. Błędny lub powtórzony wyraz oraz zbyt długi czas wypowiedzenia powoduje zmianę berka.”
/Marcin Stefaniszyn – wyróżnienie/
 .
.
.

„Jedna osoba jest berkiem. Kiedy schwyta jedną osobę to staje się ona „berkiem przyjacielem” czyli trzymają się za ręce z berkiem, który ją schwytał, gania pozostałe osoby. Kiedy uda się tej parze schwytać kolejnego berka to przestaje ona być berkiem a staje się nim osoba schwytana, która goni pozostałe czyli „szuka przyjaciela”.

/Piotr Rutkowski – wyróżnienie/
 .
 .
..

ZWYCIĘSKIE BERKI!!!

Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ POLUBIEŃ!!!

.

.
„Grupa staje w szeregu tyłem do prowadzącego i wszyscy zasłaniają oczy. Prowadzący wybiera berka oraz agenta (ilość berków i ilość agentów w zależności od liczebności grupy).
.
Jedno dotknięcie ucznia w bark przez prowadzącego to berek, a dwa dotknięcia to agent. Na pierwszy sygnał prowadzącego grupa rozbiega się. Na drugi sygnał berek/berkowie próbują złapać wszystkich uczniów.
.
Złapany uczeń stoi nieruchomo. Zadaniem agenta/agentów jest odratowywanie złapanych uczniów w taki sposób, aby nie został/zostali rozpoznani przez berka.
Gra kończy się gdy berek złapie wszystkich uczniów lub gdy berek odgadnie kto był agentem. Oczywiście można wprowadzać małe modyfikacje gry według uznania 🙂
.
Berek agent to hit w szkole 🙂 uczy taktyki, spostrzegawczości, koncentracji na kilku aspektach (np. bieganie by kogoś złapać oraz jednoczesne obserwowanie grupy by odgadnąć kto jest agentem).”
.
 .
.

„Berkowi „małemu wężowi” zakładamy znacznik 👕

Wąż biega w wyznaczonym polu 🚩

Zadaniem węża jest złapanie- zjedzenie wszystkich uciekających.

Osoby zjedzone stają za berkiem i chwytają go obiema rękoma za biodra/ barki, tworząc „brzuszek” sprawiając, że wąż zaczyna rosnąć.

Tylko osoba w znaczniku ” głowa węża 🐍” może zjadać kolejne osoby, a swoim powiększajacym się brzuszkiem może tworzyć pułapkę dla uciekających.”

.
..

„Wybieramy jednego berka, który jest stały i ma piłkę w rękach. Złapanie następnej osoby następuje wtedy, kiedy berek dotknie ją piłka. Każda złapana osoba staje się kolejnym berkiem i biegnie w wyznaczone przez nauczyciela miejsce po swoją piłkę. Liczba berków rośnie aż do złapania ostatniej osoby(coraz więcej berków) 😱🙊Ostatni niezłapany zawodnik wygrywa 💪🏻😄

.
.
.

I

„Berka oznaczamy szarfą i wręczamy mu spinacz do prania 🙂 Berek łapie uciekających poprzez przypięcie spinacza do koszulki. Złapany odpina spinacz, przejmuje szarfę i staje się berkiem. Można wprowadzić kilku ganiających. 🙂

 

 .

Jeszcze raz – Wielkie brawa i gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych!

PS. Niebawem kolejny konkurs! Bądźcie czujni 😉

 

Podziękowania dla:

Niezbędnik Nauczyciela WF

Wychowanie Fizyczne i Opieka Trenerska

Grupa Wydawnicza Semantika

Zaobserwuj mnie na Instagramie!
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.