Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich – Harrachov 2014

Miało być świetnie, wyszło niezbyt fajnie…

MŚ w lotach narciarskich, 13-16 marzec 2014, Harrachov.

Pogoda niestety popsuła Mistrzostwa, ale w skokach to całkiem normalne. Niestety.

 

POGODA
Przeczytałam wiele komentarzy w Internecie, że organizatorzy znali prognozę pogody od kilku dni, więc mogli przełożyć zawody. Niby racja. Ale co z kibicami, którzy zakupili bilety? Nie każdy mógłby dojechać na nie, ot tak,a niestety pogoda zmienną jest, więc ciężko przewidzieć na długi czas przed organizowaniem zawodów jaka będzie pogoda. Z drugiej strony, ktoś mógłby powiedzieć, że tu ważniejsze są Mistzostwa i skoczkowie – więc zawody można przełożyć… i dobrze by było, gdyby loty nie były loterią, były równe warunki i liczyła się forma, a nie fart trafienia w dobry wiatr. Też racja.

 

SKOCZNIA
Skocznia podobno jedna z trudniejszych, gdzie wiatr hula z każdej strony i potrafi nieźle poprzeszkadzać. Nie byłam. Nie widziałam. Nie testowałam 😉 Być może to prawda, że powinni inną skocznię wybrać, ale są ludzie, którzy zajmują się skokami i ich organizacją od lat, więc może wiedzieli, co robią. ;]

 

STOCH
Nie podoba mi się natomiast nagonka na Kamila Stocha. I znowu hejterzy dali o sobie znać. Komentarze – Stoch się skończył. Stoch to cienias. Stoch nie ma szans na Kryształową Kulę. Stoch bez formy.

Nie rozumiem tego typu wzmianek. Kompletnie! Kurcze – Wiadomo, że Kamil osiągnął w tym roku ogromnie dużo! I jeszcze przed nim też wiele do zdobycia. Chłopak jest mądry, trzeźwo patrzy w przyszłość, nie traci motywacji, lubi skakać. A to, że trafiły się takie Mistrzostwa, to już nie jest wina chłopaka.

A poza tym, halo! Piąte miejsce na Mistrzostwach w Lotach, to zły wynik? Nie przesadzajmy. Po prostu przyzwyczailiśmy się, że ma być podium, a każde miejsce poza podium to totalna porażka.

Dobrze mierzyć wysoko, lecz nie może być tak, że kiedy Kamil zwycięża wszyscy się cieszą, panuje tzw Stochomania, a jeśli jest ciut gorzej, to od razu wylewa się na niego kubeł pomyj. Ale..przecież jakby piłkarze zdobyli 5 miejsce w czymkolwiek to byłaby feta 😛

Oczywiście zaraz ktoś by wtrącił – No tak, ale jeśli zawodnik jest w formie, to skacze w każdych warunkach – Ok, racja..prawda. Myślę jednak, że Stoch jeszcze nie raz pokaże na co go stać. Wierzę w niego. Ma poukładane w głowie. A tak zwani hejterzy niech zobaczą lepiej na swoje osiągnięcia. ;]

 


ZWYCIĘZCY
I –    miejsce             Severin Freund (GER)
II-   miejsce              Anders Bardal (NOR)
III – miejsce              Peter Prevc (SLO)

POLACY
Kamil Stoch                     5 miejsce
Maciej Kot                     10 miejsce
Klemens Murańka      25 miejsce
Jan Ziobro                    27 miejsce

 

Dzisiejsze drużynowe Mistrzostwa w Lotach – odwołane.

 

Tak więc Mistrzostwa były, Mistrzostwa się skończyły. Bez większych emocji.

 

Pozdrawiam,

Pestka ;]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2 komentarze
  1. Stoch zwany w mojej rodzinie „młodym” jest świetny i wszystko jeszcze przed nim;-). My się śmiejemy, że on dopiero się rozkręca. Większość krytykujących tak naprawdę nie rozumie jak ciężkie są treningi i jak trudnym zawodem jest sport! 3 majmy kciuki za Stocha i niech mu tam na skoczni pomyślne prądy powietrzne sprzyjają;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.